ترانه سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

ترانه: سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی روزی که ترامپ گفت «خلیج فارس»

“پس از سخنان تهدیدآمیز رئیس‌جمهور آمریکا راجع به امکان شدت یافتن تحریم‌های دوجانبه علیه ایران، که همراه بود با تحریف بخیلانه نام خلیج فارس، ایرانیان از این تحری

روزی که ترامپ گفت «خلیج فارس»

روزی که ترامپ گفت «خلیج فارس»

عبارات مهم : ایران

“پس از سخنان تهدیدآمیز مدیر جمهور آمریکا راجع به امکان شدت یافتن تحریم های دوجانبه علیه ایران، که همراه بود با تحریف بخیلانه نام خلیج فارس، ایرانیان از این تحریف اهانت آمیز چنان رنجیدند که گویی اصل ماجرا یعنی ترساندن و تحریم را فراموش کردند. البته می توانیم آن تحریف را به حساب دشنام بگذاریم، خودش هم گفت که تحمل شعارهای فوت بر آمریکا را ندارد.”

به گزارش ایسنا، فریدون مجلسی در ادامه نوشت: رنجش ایرانیان پاسخ ها، تمسخرها و دشنام های متقابلی هم به بار آورد و در این میان هم وطنان ما به مدرکی قدیمی دست یافتند که این روزها در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … اینترنتی در گردش هست. عنوان آن ویدئوی ضبط شده است از یک مصاحبه تلویزیونی سیاسی در سال ١٩٨٧ هست؛ زمانی که هنوز جنگ عراق با کشور عزیزمان ایران به آخر نرسیده بود. این ویدئو مصاحبه ای از لری کینگ، روزنامه نگار فقید و معتبر آمریکایی، با همین دونالد ترامپ امروزی را نشان می دهد که در آن وقت نیز به عنوان یک سرمایه دار، شومن و فعال سیاسی دست راستی افراطی شهرت داشت. شاید علت اینکه ایرانیان آن مصاحبه را در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … دست به دست می کنند، این است که در اشاره به جغرافیای جنگ کشور عزیزمان ایران و عراق بارها از خلیج فارس نام می برد.

روزی که ترامپ گفت «خلیج فارس»

شاید می خواهند با استناد به آن نشان دهند تحریف اخیر وی چقدر باطل و خبیثانه است و مدیر جمهور آمریکا به منظور خوش رقصی جهت اعراب، خلیج فارس را به نام دیگری می خواند. ترجمه رئوس مطالب بیان شده است از سوی او حتما جهت خوانندگان «شرق» حاوی نکات دیگری هم خواهد بود و می توان به آن پرداخت؛ چراکه نه صحت نام خلیج فارس نیاز به اثبات دارد و نه سخنان شخصی مانند ترامپ در گذشته یا حال جهت اثبات یا نفی صحت نامی جغرافیایی و تاریخی اعتبار دارد و نه او از عواقب روشدن تناقض در گفتار و رفتارش ابایی دارد.

به نظر نگارنده، توصیه قابل استناد در این ویدئوی قدیمی آنجاست که هنگامی که نام کویت و عربستان به میان می آید، از آنها به نام «ماشین های چاپ پول جهت آمریکا» نام می برد و می گوید آمریکا باید بابت حفاظت از آنها پول بگیرد. این سخن است که صحت و سندیت دارد. سخنی که نه فقط هنوز هم پای آن ایستاده، بلکه در مقام ریاست جمهوری آمریکا وقت یافته آن را عملی کند.

“پس از سخنان تهدیدآمیز رئیس‌جمهور آمریکا راجع به امکان شدت یافتن تحریم‌های دوجانبه علیه ایران، که همراه بود با تحریف بخیلانه نام خلیج فارس، ایرانیان از این تحری

هیچ اصل اخلاقی یا پرنسیپی هم جلودارش نیست. در دوران تبلیغات انتخاباتی صریحا از عربستان به عنوان کشوری تروریستی نام برد که با توجه به تابعیت تروریست های القاعده مسئول فاجعه ١١ سپتامبر، مسئولیت آن اقدام را برعهده دارد و باید پذیرای جبران خسارات آن شود و خواهان توقیف ٧٠٠ میلیارد دلار سپرده های عربستان در آمریکا شد. سخنی که وزیر خارجه عربستان را به پاسخ گویی و ترساندن به خارج کردن دارایی های کشورش از آمریکا ناگزیر کرد.

پس از آن دیدیم که ترامپ در نخستین سفر خارجی خود چگونه به عربستان رفت و با شرکت در رقص شمشیر با پادشاه، قولنامه قراردادی ٤٠٠میلیاردی را امضا کرد و ناگهان عوامل القاعده و داعش و ١١ سپتامبر را ایرانی دانست و اموالی از کشور عزیزمان ایران را هم به حکم غیابی دادگاهش مصادره کرد! اکنون که او معرکه خروج از برجام را ساز کرده و کشور عزیزمان ایران را ترساندن می کند، تیلرسون وزیر خارجه اش را به عربستان فرستاده و از سویی جهت یارگیری، حیدر العبادی نخست وزیر عراق را نیز به آنجا کشانده و لابد جهت دوشیدن پول های عراق در دوران بازسازی جنگی داخلی که بر او تحمیل شده، نقشه ها کشیده هست. از سویی حماس فلسطینی را به حمایت عربستان، مصر و تشکیلات خودگردان دلگرم کرده است تا حلقه محاصره کشور عزیزمان ایران را در انتقام از دفاع از حقوق و دعاوی فلسطینی ها تنگ تر کند.

اکنون به دنبال بهانه است تا ابطال برجام را به گردن کشور عزیزمان ایران بیندازد و جهت تأمین هزینه های بعدی برنامه ای از نوع زورگیری با راه اندازی ماشین های عربی چاپ اسکناسش به راه اندازد! این وظیفه کشورهای منطقه است که با آرامش و صلح از اینکه ماشین چاپ اسکناس دیگران شوند و سرمایه های خود را نفله و نابود کنند، بپرهیزند.

روزی که ترامپ گفت «خلیج فارس»

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | ایرانی | عربستان | آمریکایی | ایرانیان | عربستان، | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz