ترانه سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

ترانه: سرگرمی سرگرمی کارت پستال روز پدر

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی درآمدهای نفتی در بودجه 97 چقدر است؟

وزارت اقتصاد منشتر شدن گزارشی در خصوص اوضاع درآمدهای نفتی در بودجه۹۷، به تشریح دو سناریوی قیمت ۵۴ و ۵۸ دلاری پرداخته که بر این اساس، درآمدهای نفتی حداقل ۵۱ وحدا

درآمدهای نفتی در بودجه 97 چقدر است؟

درآمدهای نفتی در بودجه 97 چقدر است؟

عبارات مهم : ایران

وزارت اقتصاد منشتر شدن گزارشی در خصوص اوضاع درآمدهای نفتی در بودجه۹۷، به تشریح دو سناریوی قیمت ۵۴ و ۵۸ دلاری پرداخته که بر این اساس، درآمدهای نفتی حداقل ۵۱ وحداکثر ۵۵ میلیارد دلار خواهد بود.وزارت اقتصاد منشتر شدن گزارشی در خصوص اوضاع درآمدهای نفتی در بودجه۹۷، به تشریح دو سناریوی قیمت ۵۴ و ۵۸ دلاری پرداخته که بر این اساس، درآمدهای نفتی حداقل ۵۱ وحداکثر ۵۵ میلیارد دلار خواهد بود.

چکیده این گزارش به شرح زیر است:

۱- قیمت نفت خام در سال ۲۰۱۷ میلادی از نوسانات بسیاری برخوردار گردید به نحوی که سبد نفتی اوپک از ۵۲.۴ دلار در هر بشکه در ابتدای سال (ژانویه) به ۴۵.۲ دلار در اواسط سال (ژوئن) کم کردن یافت و در آخر سال به ۶۱.۴ دلار زیاد کردن یافت. با این حال میانگین قیمت نفت خام در سال ۲۰۱۷ با ۵۲.۴ دلار در هر بشکه بالاتر از میانگین قیمت در سال قبل از آن (متوسط ۴۰.۸ دلار در هر بشکه) قرار گرفت.

درآمدهای نفتی در بودجه 97 چقدر است؟

با در نظر گرفتن عوامل متفاوت تأثیرگذار بر بازار نفت در سال آتی، آینده نگری می شود سطح کلی قیمت ها بالاتر از امسال و با توجه به نظر موسسات بین المللی در سطح ۵۴ دلار تا ۵۸ دلار در هر بشکه باشد این در حالی است که منابع نفتی جهت بودجه سال ۱۳۹۷ کشور با فرض قیمت هر بشکه ۵۵ دلار منظور شده است است.

مهمترین عوامل (قابل پیش بینی) تأثیرگذار بر قیمت نفت در سال ۲۰۱۸ مشمول بر آینده نگری رشد اقتصاد جهانی و عرضه و تقاضای نفت خام است که به شرح ذیل به وسیله مؤسسات معتبر بین المللی مورد آینده نگری قرار گرفته است:

وزارت اقتصاد منشتر شدن گزارشی در خصوص اوضاع درآمدهای نفتی در بودجه۹۷، به تشریح دو سناریوی قیمت ۵۴ و ۵۸ دلاری پرداخته که بر این اساس، درآمدهای نفتی حداقل ۵۱ وحدا

در ارتباط با رشد اقتصاد جهانی، بر اساس بروزترین گزارش های اوپک، صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، اقتصاد جهانی روند رو به رشد خود را در سال ۲۰۱۷ ادامه داده است و این شرایط به خاص در اقتصادهای OECD رشد چشمگیر داشته است و روند رشد اقتصادهای پیشرفته فراتر از انتظار بوده است.

هر چند چالش های رشد اقتصادی همچنان پابرجاست و مهمترین آنها تحولات سیاسی دنیا و تصمیمات سیاستگذاران پولی در بانکهای مرکزی مهم دنیا است لیکن روند رشد مذکور در سال آتی نیز ادامه دارد و شرکت اوپک و صندوق بین المللی پول رشد اقتصادی سال ۲۰۱۸ را ۳.۷ درصد و بانک جهانی نیز ۲.۹ درصد اعلام نموده است.

در ارتباط با تراز عرضه و تقاضای نفت خام مورد نیاز به ذکر است تقاضا جهت نفت خام در سال ۲۰۱۷، نزدیک به ۹۶.۹ میلیون بشکه در روز بوده که حدود ۱.۴۸ میلیون بشکه بالاتر از سال ۲۰۱۶ هست. بر اساس آینده نگری های به عمل آمده تقاضای جهانی نفت خام در سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۹۸.۵ میلیون بشکه در روز خواهد بود که ۱.۶ میلیون بشکه در روز زیاد از رقم سال ۲۰۱۷ می باشد. این در حالی است که طی دو سال گذشته مهمترین علت کم کردن قیمت نفت، وجود مازاد عرضه در بازار عنوان شده است است.

درآمدهای نفتی در بودجه 97 چقدر است؟

در سال ۲۰۱۵ حدود ۱.۵ میلیون بشکه در روز مازاد عرضه وجود داشت که هرچند در سال ۲۰۱۶ از حجم آن کاسته شد ولی یکی از عوامل تضعیف کننده قیمت نفت همچنان باقی ماند. در سال ۲۰۱۷ به خاص در فصول دوم، سوم و چهارم، بازار با کمبود عرضه تا ۱.۳ میلیون بشکه در روز مواجه شد. جهت سال ۲۰۱۸ نیز آینده نگری می شود در فصل اول، بازار با مازاد عرضه مواجه گردد که باعث زیاد کردن سطح ذخیره سازی ها خواهد شد، ولی در فصول دوم، سوم و چهارم تا سطح حداکثر ۱.۸ میلیون بشکه در روز با کسری مواجه گردد.

۲- طی امسال به طور میانگین تولید نفت خام کشور عزیزمان ایران بالغ بر۳.۸۵۱ میلیون بشکه در روز و تولید میعانات گازی نیز بالغ بر ۶۰۸ هزار بشکه در روز بوده هست. این در حالی است که میانگین صادرات نفت خام حدود ۲.۱۳۶ میلیون بشکه در روز و میعانات گازی نیز حدود ۴۵۰ هزار بشکه در روز بوده هست. عمده ترین مشتریان نفتی کشور مشمول بر کشورهای چین، هند، ژاپن و کره جنوبی است که در مجموع واردات نفتی کشورهای مذکور از کشور عزیزمان ایران طی امسال زیاد کردن نشان می دهد و در مجموع میزان واردات نفت این ۴ کشور از کشور عزیزمان ایران در بازه زمانی ژانویه تا اکتبر ۲۰۱۷ به یک میلیون و ۷۱۰ هزار بشکه در روز رسیده که ۸.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد نشان می دهد.

وزارت اقتصاد منشتر شدن گزارشی در خصوص اوضاع درآمدهای نفتی در بودجه۹۷، به تشریح دو سناریوی قیمت ۵۴ و ۵۸ دلاری پرداخته که بر این اساس، درآمدهای نفتی حداقل ۵۱ وحدا

۳-برای نفت خام کشور عزیزمان ایران نیز آینده نگری می شود میانگین قیمت نفت صادراتی کشور عزیزمان ایران در سال ۱۳۹۷ در سناریو حداقلی ۵۴ دلار و حداکثری ۵۸ دلار در هر بشکه باشد. ازاینرو با فرض صادرات نفت خام و میعانات گازی به طور میانگین ۲.۶ میلیون بشکه در روز، میانگین کل درآمدهای صادراتی کشور عزیزمان ایران در سال ۱۳۹۷ حداقل ۵۱ و حداکثر ۵۵ میلیارد دلار خواهد بود. بر این اساس با توجه به سهم تعیین شده است جهت دولت از محل عواید نفتی در بودجه سال ۱۳۹۷ به میزان ۵۳.۵ درصد (۱۰۱۰۱۱۴ میلیارد ریال) و با در نظر گرفتن قیمت تسعیر ارز به طور میانگین ۳۶۰۰۰ ریال آینده نگری می شود منابع در نظر گرفته شده است در سطح حداقل ۹۸۲۲۶۰ میلیارد ریال (۹۷ درصد رقم لایحه بودجه) و حداکثر ۱۰۵۹۳۰۰ میلیارد ریال (۱۰۵ درصد رقم لایحه بودجه) محقق گردد.

مهر

درآمدهای نفتی در بودجه 97 چقدر است؟

واژه های کلیدی: ایران | اقتصاد | میلیون | اقتصاد | اقتصادی | لایحه بودجه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz